Rachunek bieżący przeznaczony jest dla osób prawnych i innych podmiotów prowadzących działalność gospodarczą, a także organizacji społecznych, politycznych, zawodowych, fundacji i stowarzyszeń, osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą oraz rolników indywidualnych.
Rachunek bieżący służy do gromadzenia środków pieniężnych Posiadacza rachunku i prowadzenia rozliczeń związanych z jego działalnością, która może mieć charakter gospodarczy bądź organizacyjny. Posiadacz rachunku może ustanowić pełnomocnika (pełnomocników) uprawnionego do dysponowania rachunkiem w zakresie określonym w treści pełnomocnictwa przez posiadacza rachunku.
Rachunek bieżący pozwala na swobodne korzystanie ze zgromadzonych środków pieniężnych, dzięki niemu istnieje możliwość wypłaty gotówki z bankomatów kartami emitowanymi przez bank oraz prowadzenie rozliczeń bezgotówkowych z kontrahentami krajowymi i zagranicznymi (za pomocą systemu SWIFT). Posiadacz może wystawić dyspozycje rozliczeniowe do wysokości środków będących na rachunku.
Korzyści:
Lokaty Terminowe Banku Spółdzielczego w Strzegowie, to doskonały sposób na pomnożenie Twoich pieniędzy. Zapewniamy wysokie oprocentowanie wkładów terminowych, przy jednoczesnym wysokim bezpieczeństwie lokowanych pieniędzy, które są gwarantowane przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny.
Bank Spółdzielczy w Strzegowie prowadzi rachunki lokat terminowych na określony czas przetrzymywania wkładu: 1, 3, 6, 12, 24, 36 miesięcy.
Lokaty terminowe oprocentowane są według zmiennej stopy procentowej. Wysokość oprocentowania lokat zależy od zadeklarowanego i dotrzymanego przez Posiadacza okresu przechowywania lokaty.
Przeznaczony jest na pokrycie bieżących zobowiązań, wynikających z prowadzonej działalności gospodarczej w ramach przyznanego limitu kredytowego.
Kredytobiorcą może być podmiot gospodarczy:
Okres kredytowania:
Kredyt w rachunku bieżącym jest przyznawany na okres do 12 miesięcy.
Korzyści:
Kredyty inwestycyjne oferowane są przez Bank w ramach następujących linii:
inia RR – kredyty na inwestycje w rolnictwie i rybactwie śródlądowym;
Linia Z – kredyty na zakup użytków rolnych;
Linia PR – kredyty na inwestycje w przetwórstwie produktów rolnych, ryb skorupiaków i mięczaków oraz na zakup akcji lub udziałów;
Linia inwestycyjna K01 Linia obrotowa K02 – kredyty na wznowienie produkcji w gospodarstwach rolnych i działach specjalnych produkcji rolnej, w których wystąpiły szkody spowodowane przez suszę, grad, deszcz nawalny, ujemne skutki przezimowania, przymrozki wiosenne, powódź, huragan, piorun, obsunięcie się ziemi lub lawinę;
Linia MRcsk – kredyty z częściową spłatą kapitału na zakup użytków rolnych przez młodych rolników;
Szczegółowe warunki i zasady udzielania kredytów w ramach poszczególnych linii są dostępne na stronie internetowej ARiMR. www.arimr.gov.pl
Tym kredytem sfinansujemy:
zakup towarów handlowych
zakup materiałów do produkcji
pokrycie bieżących zobowiązań
Ogólne warunki:
okres spłaty do 3 lat
korzystne oprocentowanie.
niskie prowizje
wykorzystanie kredytu w formie bezgotówkowej lub gotówkowej.
Przeznaczony jest na pokrycie bieżących zobowiązań, wynikających z prowadzonej działalności gospodarczej w ramach przyznanego limitu kredytowego.
Kredytobiorcą może być podmiot gospodarczy:
osoba prawna lub fizyczna prowadząca działalność rolniczą,
osoba prowadząca działy specjalne w rolnictwie i gospodarstwa wysokotowarowe o utrwalonej dobrej kondycji finansowej, posiadającej rachunek bieżący w naszym Banku.
Zapewniamy proste procedury i szybką decyzję kredytową.